Wszystkie bestsellery
Zielona herbata - Matcha sproszkowana 500g
  • Zielona herbata - Matcha sproszkowana 500g
  • Zielona herbata - Matcha sproszkowana 500g

Zielona herbata - Matcha sproszkowana 500g

31527
Ocena 
692,92 zł
Brutto 3-7 dni roboczych
Ilość
Produkt dostępny na zamówienie

Opis

Co to jest Matcha

 

Matcha jest najbardziej poszukiwanym rodzajem wzrastającej w cieniu zielonej herbaty tradycyjnie używanej przez mnichów w ceremoniach buddyjskiej tradycji ZEN od ponad 800 lat. Drobno mielony nefrytowo zielony pył uzyskuje się przy pomocy granitowych żaren.

 

Sekret Matcha

Matcha została odkryta w 1191. Mnisi Zen dostrzegli w Matcha sekret medycyny posiadający uniklane właściwości zdrowotne które to umożliwiały kilkugodzinne medytacje. Przez wieki herbata Matcha była wyłącznie napojem mnichów, cesarskich dworów i Samurajów.

 

Jakość Matcha

Nishio jest jednym z najstarszym na świecie regionów w których uprawiana jest herbata i jednocześnie miejscem produkcji Matcha. Nicho posiada czyste rzeki , bogate w minerały gleby i najdłuższą tradycje produkcji matcha. Od 800 lat w tym obszarze farmerzy uprawiają herbatę.

 

Ładunek energii.

Matcha jest herbacianym espresso.Zawiera one duże ilości L-theaniny (amino kwas) mający działanie uspokajające zmniejszające stres i niepokój, stabilizujące nastrój.matcha zawiera również teinę.Połączonę w tym unikalnym napoju te substancję dają zastrzyk energi na 3 do 6 godzin bez negatywnych skutków ubocznych cofeiny znjadującej się w kawie.

Herbata Matcha zawiera dużą ilość teiny. Jeden kubek Matchy jest równowartością 10 kubków zielonej herbaty.

 

Składniki odżywcze.

100 g Matcha zawiera 30 mg witaminy A, 85 mg Witaminy C, 18,3 mg Witaminy E, 328 mg Wapnia, 2 mg potasu, 13 mg Żelaza, 4,2 mg Cynku, 1,68 g L-t heaniny, 7 g EGCG-catechines, i przeliwutleniacze 157300.

 

Rodzaje Matcha

Najlepsza na świecie matcha organiczna: Super Premium Matcha 10.

Duma naszych herbacianych farmerów: Premium Matcha HORAI.

Codzienna energia: Ceremoniał Matcha HIKARI.

Dla początkujących: Matcha IZUMI.

Matcha Izumi to świeża, aromatyczna i jednocześnie idealna matcha na start. Izumi smakuje mocniej i nieco bardziej cierpko niż inne wyższe stopnie herbaty Matcha. Nazwa Izumi oznacza "wiosnę".

Etykieta picia Matchy może wydawać się trudna, ale istotą jest  podstawowa zasada by w trakcie picia Matchy towarzyszyło człowiekowi poczucie  wolności i czerpanie z tego uczucia przyjemności. W ceremonii picia Matchy najważniejsze jest by potrafić oderwać się od zgiełku i poczuć w sobie cztery elementy Drogi Herbaty  zwanej Chado, mianowicie: wa, kei, sei, jaku.   

Obecnie mało, kto dysponuje wszystkimi niezbędnymi atrybutami wymaganymi w tradycyjnej ceremonii picia herbaty Matcha.
Wszystkie atrybuty wykorzystywane podczas parzenia można zastąpić i użyć zwykłej łyżeczki do herbaty, trzepaczki kuchennej do rozmieszania i zwykłego kubka, nie należy tylko zapominać o filozofii, jaka od wieków picu Matchy towarzyszy – i poczuć harmonię, szacunek, czystość duchową i cielesną oraz spokój.

 

Sposób przygotowania:

* wsypać 0,5 łyżeczki (1 gram) proszku matcha do miseczki (lub filiżanki około 250 ml.)

* zalać proszek przegotowaną wodż o temp. 70-80 stopni C. ubijać bambusowa miotełką przez ok. 30 sek (do uzyskania piany)

Szczegóły produktu
31527
Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Krewetki mrożone rozmiar 16/20 bez głowy bez pancerza 1kg

Krewetki mrożone rozmiar 16/20 bez głowy bez pancerza 1kg

Napisz swoją opinię
8 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku